Fakültemiz Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Öznur YILDIRIM ve Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Sultan BİLGET GÜÇLÜER Nemrut Dağı Figüründen Müzik Aleti Tasarladı

Fakültemiz Seramik Bölümü Araştırma Görevlisi Doktor Öznur Yıldırım ve Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Sultan Bilget Güçlüer   tarafından hazırlanan “Seramik Okarina” sergisinin açılışı yapıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Orta ve Uzak Doğu'da kullanılan üfleme grubu müzik aletlerinden biri olan okarinayı uzun uğraşlar sonucu Nemrut heykelciklerinden  tasarlamayı başaran Güçlüer ve Yıldırım’ın sergisi görenlerden tam not aldı.

Açılışın ve konuşmaların ardından Devlet Konservatuarı Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Sultan Bilget Güçlüer ve öğrencileri tarafından müzik dinletisi yapıldı.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.